oigus.olla.mina ise


KUSAGIL KAUGEMAS TULEVIKUS ON INIMKOND    KATSEKLAASIST SÜNDINUD

 

ÕIGUS OLLA MINA ISE


Ja Jumal lõi inimese oma näo järgi,  Jumala näo järgi lõi ta tema, 
ta lõi tema meheks ja naiseks
.
  
                   /1Ms1:27/


Kes ma olen, kust ma tulen, kuhu ma lähen, milline ma peaksin olema !?? Need on igivanad küsimused, milledele on püütud küll vastata  aga iga vastus jätab endasse kahtlused ja kõhklused.

Pühakiri ütleb meile, et me oleme loodud Jumala näo järgi ja oleme jumalalapsed. See kõlab hästi. Aga tahame me siis seda olla, sest see seab meie vastu üles ka omad nõudmised !?

Hetkel on maailma ühiskonna arutelude fookuses samasooliste abielu võimalus. Selle juurde kuulub väide, et kes sellele vastu räägib on ajast mahajäänud, konservatiivne, sallimatu, lihtsalt rumal ja õel inimene. Need inimesed tuleb seadusega paika panna, et nad inimkonna progressi ei segaks. Aga on see siis nii !??

Looja on andnud mitte ainult loodusele vaid ka inimhingele omad kindlad seadused. Nende rikkumine toob endaga kaasa negatiivsed tagajärjed. Nii on Looja inimese loonud meheks ja naiseks ja öelnud, et need kaks peavad  üks tervik olema . See on aastatuhandete vanune tõde, mida kaasajal ühe hetkega põrmustada püütakse. Hiina rahvatarkus ütleb, et perekond on riigi alustala; kus iga kodu on tugev, seal on ka riik tugev. Seega, kui  lammutatakse perekonda siis õõnestatakse konkreetse  riigi alust, millel see seisab. Siia juurde  kumab läbi tõde, et maailma vägevate poolt püütaksegi lammutada kõike, mis inimesest indiviidi teeb – rahvusriik, perekond, usk, traditsioonilised väärtused,...  Individuaalse tõekspidamise asemele peab astuma kõikvõimas ühiskondlik arvamus. Kuivõrd võrratult lihtsam on siis juhtida massi. Piisab, kui  sisestada uus juhtiv arvamus-printsiip meedia kanalitesse ja kogu ühiskond järgneb sellele. Kes ei järgne, see on rahva-vaenlane, kes tuleb elimineerida.

Vana-Hiina filosoofias on tuntud yin ja yang, naiselikkuse ja mehelikkuse  printsiip. Selle printsiibi sümboolses kujutises  põimuvad omavahel valge ja must kujund.  Üks ei saa eksisteerida ilma teiseta, üks sisaldub ka teises. Kui nüüd perekonnast võtta ära üks printsiip kaob perekonnast tasakaal ja harmoonia, perekond muutub ühevärviliseks;  2 ema ≠1 isa  ja  2  isa ≠1 ema.

Samasooliste abielu on vastu loodusseadustele. Mis saaks kui metsas äkki kult ainult kulti  kargama hakkaks !?…metssead sureksid lihtsalt välja. Inimene on pisut leidlikum ja kavalam aga lõpptulemus oleks sama. Kui nüüd iga suitsupaki peale on kirjutatud: Suitsetamine võib tappa, siis iga homoreklaami juurde peaks olema lisatud: Homosuhted võivad hävitada inimkonna. Need suhted võtavad ära perekonnalt isa või ema ja kusagil kaugemas tulevikus saab inimkond olemagi katseklaasist sündiv ühiskond.

Vanas Testamendis on mehe ja mehe seksuaalsuhted surmaähvardusel keelatud. Uues Testamendis vaatab Kristus  armastusega ka kõige patusema peale ja siiski ütleb ta Jumala seaduste rikkujate vastu : Mine ja ära tee enam pattu. Johannese  Ilmutuse raamat ütleb selgelt, et neil ei ole kohta Jumalariigis.

Kuhu jääb siis õigus olla mina ise!? Kas jumalalaps ei või siis samas  olla  ka homo!? Tuleb kahetsusega nentida, et ei või.   Kui nüüd paljud protestantlikud kirikud (Rootsi, Taani, Soome Saksamaa, osa USA kirikuid,…)  ühesooliste abielu doktriini ametlikult tunnistavad, siis on  see selgelt eemaldumine Jumala Sõna aluselt. Oma teed selles suunas jätkates kaotavad nad kirikuna jumala lapse palgelisuse ja ka õiguse nimetada endid kristlikeks kirikuteks-kogudusteks. Ka meie Eesti sellelaadsed ühendused selle asemele, et klammerduda kinni kiriku nimetusest, mis kuulub ainult Jumala juurde, võiksid endilt ausalt tituleerida elu vikerkaari armastavateks hedonistlikeks kogukondadeks.

 

                                                                                                                                                                Võrus, AD 2014

                       
                                    Andres Mäevere