Võru kiriku tagaukse restaureerimine

Pühapäeval, 1. juunil kell 11.00 2014.a. alustas Rahvusooper Estonia eest oma seitsmendat heategevuslikku motorännakut Kultuurne Motobande.

Kell 15.00 ollakse Võru keskväljakul, kus antakse lastekaitsepäeva puhul korraldatud kogupereürituse raames tunniajane tasuta kontsert. Esinesid Jaagup Kreem, Danel Pandre, Triinu Taul, Roland Puusepp, Ago Anderson, Tõnu Kark, Marju Varblane, Siim Rikker, Rain Rämmal, Mihkel Peäske, Tauno Valdna, Kristjan “Kotk” Mäeots, Veronika Tamm, Martin Aeltermann, Mart Mikk ning ansambel “Ajaratas Halastamatult Veereb Ei Teda Peatada Saa, Eriti”, koosseisus Elmar Liitmaa, Tanel Talve ja Kait Lukka.

Sama ürituse raamides antakse Võru Katariina Kogudusele üle Kuningas Arthuri Fondi garantiikiri annetusele 3360€ Võru kiriku tagaukse restaureerimiseks. Tegemist on ilmselt Võru vanima uksega, millest paljud on mööda käinud ja nii mõnedki pead vangutanud ukse halva seisukorra üle. Kultuurne Motobande teeb aga enamat. Ta paneb käe külge, et viga parandada.
Võru Linnavalitsus omalt poolt lisab sellele 660€ vajaliku sepisluku ostmiseks.

Enne vahetult restaureerimistöödele asumist teostati värviuuringud Aigar Needo poolt. Ukse restaureerimisega tegeleb As Kurmik , kes omakorda on töö andnud Põlva meistri Meelis Maidla teostada. Uks asub Põlva töökojas ja peaks loodetavasti märts/aprill 2015 valmis saama.

tagauks.1 tagauks.2
tagauks.3 tśekk